Zara Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Inditex grubun elit giyim mağazalarından birisi olan Zara, personel seçiminde oldukça titiz davranmaktadır. Genellikle belli kesimlerdeki müşterilerine hitap eden Zara, personellerine kariyer yapma ve iyi bir maaş miktarı vaat ediyor. Peki Zara mağazalarının çalışma şartları nedir ve maaşları nasıldır?

Zara Çalışma Şartları

Zara, her alışveriş merkezinde yoğun bir tempoyla çalışmaktadır. Bu nedenle kasiyerlik görevine bakan çalışanlar, kimi zaman reyonlara çıkarak satış danışmanlığı da yapabilirler. Full time çalışanlar hafta 45 saat,  part time çalışanlar ise haftalık 30 saat çalışmaktadırlar. Bu saatlerde bazı ufak oynamalar olabileceği gibi, bazen de fazla çalışmanız gerekebilir.

İzin günlerinizi ise Manager yetkilileri belirlemektedir. Aynı zamanda iş başvurusu yapmadan önce yoğun bir tempoyla çalışacağınızı ve uzun saatler ayakta kalacağınızı son kez gözden geçirin.

Zara Maaşları

Zara, işe alım süreci esnasında mülakatlarla başvuru yapanları biraz zorlayabiliyor fakat bu zorlamanın da hakkını veriyor diyebiliriz. Part time işe giren insanlar ilk olarak asgari ücreti geçkin bir miktarla işe başlarlar. Bunun yanı sıra ek olarak yemek ücreti ve primlerden da faydalanabilirsiniz. Zara’nın, yol ücreti ödemediğini de belirtelim.

Full time görev yapan kasiyerler ve satış danışmanları aylık +2000 TL civarında para alırlar. Bu miktara primler ve yemek ücretleri de dahildir. Ayrıca Manager sistemini barındıran Zara, Manager maaşlarını da 6 bin TL civarında belirlemiştir.

Zara İş Başvuru Süreci

Zara’nın iş başvuru süreci kesinlikle kısa değil. Öncelikle başvurunuzu yapın ve sizi bir noktaya çağırmalarını bekleyin. Bu noktalar oteller veya benzer görüşme noktaları olabilmektedir. Görüşmelerde pozitif bir şekilde atılın ve sürecin değerlendirilmesini bekleyin. Eğer başvurunuz kabul edilirse, sizi tekrar arayacaklardır.

 

 

 

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir