Yurtiçi Kargo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizin en büyük kargo şirketlerinden birisi olan Yurtiçi Kargo, yıllardır güzel performanslarla gönderilerimizi alıcılarına teslim ediyor. Titiz bir şekilde çalışan ve güzel bir iş ahlakına sahip olan firma, personel seçimi konusunda da oldukça dikkatli bir yol izliyor. Bu nedenle Yurtiçi Kargo gibi düzenli bir firmada işe girmek isteyen insanlarımızın sayısı oldukça fazla. Peki Yurtiçi Kargo, personellerini hangi şartlarda çalıştırıyor ve onlara ne kadar maaş veriyor?

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Yurtiçi Kargo firmasında günlük çalışma saatiniz 8.5  saattir. Firmada vardiya sistemi yoktur ve tüm personeller aynı vardiya üzerinden çalışırlar. Firmada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurduğunuzda 14+2 gün olan yıllık izin hakkınızı kullanabilir, haftanın bir günü izin yapabilirsiniz. Haftada bir gün olarak verilen izinler genellikle Pazar günleri kullandırılır. Ayrıca Cumartesi günleri de firmada yarım gün çalışmanız gerekebiliyor. Gün içerisinde acil istenen izinlere oldukça olumlu yaklaşan firma, resmi tatiller dışında da herhangi bir mesai ödemesi yapmıyor.

Yurtiçi Kargo Maaşları

Yurtiçi Kargo firmasında, personeller tecrübeli ve tecrübesiz olarak ayrılmamaktadır. Firma bünyesinde çalışan her personel asgari ücretten %10 daha fazla ücret almaktadır. Ayrıca yemek masrafları da firmaya ait olmakla beraber, firmada güzel prim oranları bulunmaktadır. Yurtiçi Kargo firmasının belirlediği gönderi teslim sayısı aşılırsa, tüm personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim ödemesi alabilirler. Acente Yöneticilerinin ve normal yöneticilerin maaşları da normal personele göre farklılık gösterir.

 

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir