Yeni Jeep Compass Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Yeni Jeep Compass Alınır Mı?

Otomobil meraklılarının sıklıkla takip ettiği Jeep, SUV teknolojisinde araçlar üretmeye devam ediyor. Ailesine her geçen sene daha yeni ve daha güzel modeller katmayı başaran Jeep, SUV modellerini üretirken teknolojiyi asla geriden takip etmiyor. Daima ileri bir teknolojiyle araç yolcularını güvene almayı hedefleyen Jeep, dış kısımdan görünüşü de asla ihmal etmiyor. Peki Jeep ailesinin yeni modeli olan Compass, bizlere neler sunmaya hazırlanıyor?

Teknolojinin İzleri

7 renkli ayarlanabilir gösterge paneliyle renk seçimini tamamen kullanıcısına bırakan araç, ekranın ve tüm grafiklerin sürücü tarafından kişisel hale getirilmesine de olanak sağlıyor. Direksiyona eklenen düğmeler sayesinde, sürücüler artık etrafındaki tuşları bir kenara bırakarak aracın her şeyini bu tuşlar üzerinden ayarlayabiliyor.

7 renkli ekranın üzerine entegre edilmiş navigasyon sistemi, sizlere hem yolu tam zamanlı gösteriyor hem de mükemmel bir iç dizayna ortaklık ediyor. Ayrıca android uygulamalar, bluetooth ve usb bağlantı yöntemleri sayesinde de, bilgisayar teknolojisinden bir adım bile uzak kalmıyorsunuz. Anahtarsız çalıştırma, 6 kalite hoparlör, ön cam buz çözücü ve aydınlatmalı bardak tutacağıyla beraber iç dizayn daha da mükemmel hale getiriliyor ve sürücüler tam bir ofis havasında araçlarını kullanabiliyor.

Sürücü koltuğunda ve diğer koltuklarda bulunan ısıtmalı sistemler, konforu daha da arttırıyor. Ayrıca iç dizayna ilave edilmiş zıt renklerle de gözü yormayan mükemmel bir uyum elde edilmiş.

Compass ile Offroad Deneyimine Hazırlanın

22.9 cm yerden yüksekliği ile yerden mesafesini koruyan Compass, bu sayede tüm arazi koşullarında müthiş bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Alt vurma durumu söz konusu olmazken, 4×2 ve 4×4 sürüş deneyimini tam zamanlı ve akıllı tork yönetimiyle beraber yaşayabiliyorsunuz. İçerisinde 6 adet hava yastığı barındıran araç kör nokta uyarı sistemi, önden çarpma uyarı sistemi ve park yardım sistemi gibi özellikleriyle de güvenliği üst seviyede tutuyor.

Güçlü Motor, Güçlü Compass!

Dizel ve benzinli yakıt seçenekleriyle karşımıza gelen Jeep Compass, 170 beygirlik bir güç sağlıyor. 0 – 100 km hızlanmasına 9.5 – 11 saniyeler arasında ulaşan Compass, 4,4 – 6.9 lt / 100km ortalama yakıt tüketimi yapıyor.

Aracın fiyatına baktığımız zaman da, başlangıç fiyatının 199.000 TL olduğunu görebiliyoruz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir