Xperia XZ Kullanıcılarla Buluştu

Sony’nin yeni cihazı olan Xperia XZ Premium Şubat aylarının sonunda Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmıştı. Özellikleriyle ve sağlamlığıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran XZ Premium, bugün itibariyle Türkiye pazarlarındaki yerini aldı.

Xperia XZ Premium Özellikleri Nelerdi?

Hatırlayacağımız üzere cihaz, en çok da işlemci gücüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Çünkü cihazda Snapdragon 835 işlemcisi kullanılıyor.  Aynı zamanda  4GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanını içerisinde barındıran cihaz, Quick Charge 3.0 özelliğiyle de hızlı şarj edilebiliyor. Cihazın kameraları da oldukça üstün özelliklere sahip. Saniyede 960 kareyi aynı anda hafızaya kaydedebilen cihazda, 19 MP arka kamera ve 13 MP ön kamera kullanılıyor. 5.5 inç boyutundaki cihazda, Full HD ekran çözünürlüğü de yer alıyor.

Xperia XZ Premium Renk Seçenekleri

Cihazın iki adet renk seçeneği bulunuyor. Renk seçenekleri kısıtlı görülse de, iki renkte de kullanılan renk ayarlamaları, oldukça başarılı. Cihazın parlak krom ve derin deniz siyahı seçenekleri bulunuyor.

Xperia XZ Premium Ne Zaman Satılacak, Fiyatı Ne Olacak?

Xperia XZ Premium, 14 Haziran itibariyle Türkiye’de satışa çıkmaya hazırlanıyor. Cihazın fiyatının da yüksek olduğunu, özelliklere bakarak anlayabiliriz. Cihazın Türkiye fiyat etiketi 3.599 TL olarak belirlenmiş. Bakalım kullanıcılarımız, cihaza gereken ilgiyi gösterebilecekler mi? Satışlara dair haberleri ve cihaz hakkında meydana gelen son gelişmeleri takip ederek, sizlere de aktaracağız.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir