WordPress Resim Sıkıştırma Eklentisi – WP Smush

Eğer bir WordPress admin paneli kullanıyorsak ve panelimizde paylaştığımız yazılarımız görsel ağırlıklı oluyorsa, sitelerimiz maalesef çoğu zaman yavaşlamak mecburiyetinde kalıyor. Resim boyutlarının yüksek ve resim adetinin fazla olması nedeniyle hem siteye girişte, hem de panele girişte bir takım sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Resimleri teker teker yüksek boyutla yüklemek yerine, resim sıkıştırma eklentisi kullanabiliriz. Peki bu eklentiyi nasıl kullanabiliriz ve farkları nasıl olacak?

WordPress Resim Sıkıştırma Eklentisi – WP Smush

WordPress resim sıkıştırma eklentilerinden biri olan WP Smush eklentisi sayesinde, onlarca resmi daha küçük boyutlarla sitemize yükleyebiliyoruz. Ayrıca eklentimiz normal şartlarda bile resimlerin kalitesini bozmazken, pro sürümünde kullandığımız zaman da hem boyutunu daha fazla düşürüyor hem de kalitesi aynı kalıyor.

Ayrıca sitenin geç açılması nedeniyle de Google seo olayında tarafımızda bir hayli düşüşler olabiliyor.

Görselde de gördüğümüz gibi, yüklenen 18 resim başarılı bir şekilde sıkıştırılıyor. Topluca yüklediğimiz resimler Bulk Smush Now tuşuyla beraber sıkıştırılıyor ve boyutlarda bir hayli düşüş oluyor. 18 adet kaliteli resmin sıkıştırılmış boyutunun 319 KB olduğunu görünce de, elbette yüzümüzde bir memnuniyet oluşuyor.

WordPress resim sıkıştırma eklentisini indirebilmek için, eklentiler kısmından arama yapabilir veya orijinal sitesinden indirme yapabilirsiniz. WP Smush eklentisinin, doğabilecek olumsuz durumlara karşı resimlerin yedeklerini bir kenarda tuttuğunun da altını çizebiliriz.

 

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir