2018 Yılı Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri altyapısında binlerce Uzman Çavuş rütbeli asker bulunuyor. Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı alanında sürekli gördüğümüz Uzman Çavuş rütbelerinin maaşlarını da hepimiz merak edebiliyoruz. Diğer rütbelerin maaşlarını öğrensek de, bu rütbenin maaşını öğrenmek istiyoruz. Peki bakalım 2018 yılından itibaren güncel olarak Uzman Çavuşlar ne kadar maaş alıyorlar?

Uzman Çavuşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Günümüzde hala görev yapan uzman çavuşlar, genellikle 3.500 TL ile 4.000 TL arasında maaş almaktadır. Tabii ki uzman çavuş rütbeleri askeri bölgenin her alanında bulunduğu için, alınan maaşlar da çalışma şartlarına göre değişebiliyor.

Kimi uzman çavuşlar asayiş alanında, kimileri Jandarma Özel Harekat alanında, kimisi piyade alanında ve kimisi de meslek sınıfları altında askerlik yapmaya devam ediyor. Tabii ki her dalın zorluğu farklı olduğu için de maaşlar, durumlara bakılarak değerlendirme altına giriyor.

Görev yaptığı sınıfa göre daha yüksek maaş alan uzman çavuşların, yaptığı işler de git gide katlanmakta ve artmaktadır. Ayrıca verilecek maaş tutarı uzman çavuşun hangi dalda görev yaptığının yanı sıra, ailevi durumundan da etkileniyor.

Görev yapan uzman çavuşun öncelikle evli olup olmamasına bakılıyor. Daha sonra görevlinin 6 yaşından büyük veya küçük çocuğunun olup olmadığı saptanıyor. Bu etkenler bir araya getirilerek bir değerlendirme yapılıyor ve uzman çavuşun maaşı net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir