Twitter Kullanıcılarının Tweet Serisi Oluşturmalarını Kolaylaştıracak Bir Özellik Keşfetmeye Hazırlanıyor!

Twitter kullanıcıları bazı vakitler akıllarından geçen cümleleri ya da bir olayı anlatabilmek için 140 karakterden fazlasına ihtiyaç duyabiliyorlar. 140 karakter sınırının etrafından dolaşmak isteyenler, bir metni resim olarak tweete eklemek veya Flood olarak anılan tweet serisi oluşturma gibi yöntemleri deneyebiliyorlar. Twitter kullanıcılarını 140 karakterden kurtaracak ve Flood olarak anılan tweet serilerini oluşturanların işini kolaylaştıracak bir özelliği test etmek için hazırlıklara başladı.

Mikro blog servisinin test ettiği yeni özellik, The Next Web sitesinin sosyal medya direktörü Matt Navarra’ ya gönderilen ekran görüntüleri sayesinde ortaya çıktı. Android Twitter uygulamasından alınan ekran görüntüleri kullanıcıların Flood’ u tek bir tweet ekranı üzerinden oluşturabileceği özelliği keşfedildi.

Yazım işleminin tamamlanmasının ardından Twitter, tweetleri 140 karakter sınırına uygun şekilde ayırıyor. Mikro blog servisi, her tweetin sonunda serinin kaçıncı tweetinde olunduğunu ve toplam karakter sayısını da gösteriyor. “Tweetle” butonuna basıldığında ise tweetler aynı anda gönderiliyor.

Twitter’ dan dan konuya ilişkin bir açıklama gelmiş değil. Tech Crunch sitesi ise özelliğin kapalı bir grup içinde test edildiğini belirtiyor.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir