Tata Markasının Araçları Nasıldır? Tata Alınır Mı? Artı ve Eksi Yönleri

Uzun yıllardan beri ülkemizde de binlerce kullanıcı kitlesi yakalayabilen ve son derece sade arabalar üretmeyi başaran Tata, Hindistan’ın araba markalarından birisidir. Özellikle piyasaya son çıkardığı araçlarıyla gözde olmayı başaran Tata, yeni araçlarında lüks bir havaya ve daha uygun fiyatlara yer veriyor. Tata markasının son araçlarının ise alınıp alınamayabileceğini, artı ve eksi yönlerini sizler için derledik. İlk olarak inceleyeceğimiz Xenon modeli, gerçekten de donanımsal olarak güzel bir artıya sahip. Peki bakalım yeni Xenon, kullanıcılara neler sunacak?

Tata Xenon Araç Özellikleri

Hindistan markası olan Tata’nın son ürettiği arabalardan birisi de Xenon modelidir. 3994 mm uzunluğa, 1607 mm yüksekliğe ve 1811 mm genişliğe sahip olan aracın, 1.2 benzinli ve 1.5 dizel motor seçenekleri bulunmaktadır. Otomatik kliması  bulunan aracın, kendinden orijinal kol dayaması da vardır. Aynı zamanda Start – Stop özelliğine da sahip olan bu aracın, Türkiye fiyatı da 60.000 TL olarak belirlenmiştir. Tabii ki fiyat böyle olunca, yeni araç arayan insanlarımız Tata’nın nasıl bir marka olduğunu araştırmaya başladılar.

Tata Xenon modelindeki arka koltuklar son derece geniştir ve rahat bir oturuşa yer vermektedir. 4 veya 5 kişilik bir aileye sahip olan bireyler, Xenon modelini rahatlıkla alabilir ve son derece rahat bir şekilde yolculuk yapabilirler. Xenon modelinde, iç tasarıma önem verildiği kadar dış tasarıma da önem verilmiştir. Ayrıca bünyesinde rüzgar sesini içeriye vermeme gibi sistemler de barındıran yeni nesil aracın, savrulmayı önleyen güvenlik önlemleri de bulunuyor.

Tata Vista Araç Özellikleri

Tata’nın bir diğer aracı olan Vista da, yeni teknolojik gelişmeleri fazlasıyla bünyesine katmış. Gerek iç donanımıyla, gerekse dış tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Vista modeli, araba pazarında %26 oranında ilerlemeyi başardı. Aynı zamanda fiyatının uygun oluşuyla da gözde bir model haline gelen Vista modelini, orta derece durumu olan ama lüks tarzda aracı olması isteyen herkes Vista modelini inceleyebilir.

Lüks ve geniş koltuk sistemine sahip olan Tata Vista, elektrikli ısıtmalı koltuklara sahiptir. Ayrıca sportif bir duruşa sahip olan ve motorları sorunsuz bir şekilde çalışan Vista modelinin, tüm yedek parçaları her yerde rahatlıkla bulunabilir ve yedek parça fiyatları da oldukça düşüktür. Bu nedenle Tata markasından bir araç almak isteyen insanlarımız, gönül rahatlığıyla Vista modelini inceleyebilirler.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir