Starbucks’ta Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Günümüzün dünya genelinde en popüler kahve firmalarında bir tanesi olan Starbucks’ta çalışmak, bir çok insan için rahatlatıcı bir iş olabilir. Hem esnek mesai şartları, hem kurumsal çalışma ortamı, hem de bol şubeye sahip olması sebebiyle Starbucks’ta çalışmak oldukça kazançlı bir iş olacaktır. Biz de Starbucks’ta çalışan personel sınıflarına göre çalışma şartlarını ve mesai saatleriniz sizler için bir araya getirdik.

Starbucks’ta Barista Maaşları ve Şartları

Vardiyalı bir sistem ile çalışan Starbucks’ta, her çalışan ortalama 8 saat gibi bir çalışma süresini doldurmak durumundadır. Bu çalışma saati mevcut personel sayısı ve yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. İşe alım süreci sonrası eğitime tabii tutulduğunuz Starbucks’ta uyum sağlayarak kısa bir zaman zarfı içerisinde işi öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Starbucks’ın bir çok şubesi, kapanışa kalan personelleri için servis imkanı sağlar. Sigortalı bir çalışma ortamı yaratan Starbucks, hak ettiğiniz duruma göre yıllık izninizden faydalanmanıza da olanak sağlar.

Genel çalışma prensibi olarak Vardiyalı çalışan Starbucks personelleri, masaları toplayan, silen kişiler ile baristaları ayırdığı gibi; yoğunluk durumuna göre Vardiya Müdürüne kadar tüm personellerin aynı işlemleri yapabilmesine de olanak sağlayarak, eşitliği ön planda tutuyor.

Starbucks’ta Mesai Çeşitleri

Starbucks’ta maaş ücretleri, çalışma saatine göre farklılık göstermektedir. Full time, part time, barista, yönetici gibi maaş farklılıkları olmaktadır. Starbucks’ta full time çalışan personeller asgari ücretin üzerinde maaş alırken, part time çalışan personeller mesai saatleri ile orantılı olarak maaş almaktadırlar.

Starbucks Mülakatları ve İşe Alım Süreci

En hızlı işe alım süreci, Starbucks şubelerine bizzat yapılan başvurulardır. Online olarak uzayan iş durumu, bizzat yapılan başvurulara göre daha uzun sürmektedir. Pozitif bir yaklaşım sergilemeniz ve kendinizden emin bir duruş ile mülakata girmeniz en önemli tavsiyemizdir. Boşları toplamak, yerleri silmek gibi vazifeler için sorulacak sorulara olumsuz cevap vermeniz hakkında, Starbucks’ta çalışma hayalleriniz suya düşebilir. Özellikle yöneticilerin gözündeki imajınız, sizin için oldukça önemli. Şirket merkezi çalışanlardan çok yönetici pozisyonundakilerin fikir ve görüşlerini daha çok dikkate alıyorlar.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir