Snapchat Kendi Filterinizi Yaratma Güncellemesi Geldi

Snapchat şirketi 2017 yılının başında kendi filtremizi oluşturabileceğimiz bir güncelleme geleceğini duyurmuştu. Ancak bu filtre yaratma belli konumlarda oluşuyordu. Fakat yeni gelen güncelleme ile bu özellik hiçbir mekâna veya yere bağlı kalmadan özgürce kendi filtremizi yaratma imkânı sağlıyor.

Sabit olarak kullanılan filtreler kullanıcıların sıkılmasına sebep olmuştu ama artık yeni çıkan bu özellik ile daha aktif kullanılması sağlandı

Filtreler ilk önce doğum günleri, düğünler, iş, yemek, gibi belirli ön ayarlar ile geliyor. Sonra seçtiğimiz filtre türüne göre kendi metinimizi girerek, renkleri seçerek ve Bitmoloji de dahil kendi grafiklerinizi ekleyerek özelleştirebiliyorsunuz.

Snapchat bu özellikle uygulamasının kullanımını ve fotoğraf paylaşımını oldukça arttırıyor. Birçok akıllı telefon kullanıcısı Snapchatın böyle kişiselleştirme özelliğini duyduktan sonra uygulamayı indirip kullanmaya başlıyor kısa zamanda uygulamanın her özelliğini çözen kullanıcılar her anlarını Snap olarak paylaşıyorlar.

Şimdi yeni gelen bir diğer özellik olan hikâyeyi belirli kişilere paylaşma özelliği ile de kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katladı. Tabi ki bu filtreleri oluşturmak için belirli bir miktar para da ödemek gerekiyor. Ücretsiz olmayan bu filtrelerin ücretini ödedikten sonra kullanıma açılacaktır.

Ama maalesef bu özellik henüz ülkemizde çalışmıyor. Bizler için bu güncelleme ne zaman gelir, ne zamandan itibaren kullanmaya başlarız bu konu hakkında Snapchat ekibi henüz bir açıklama yapmadı. Açıklama yapıldığı taktirde güncellemenin yeni özelliklerini de sizlere aktaracağız.

 

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir