Rossmann Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizin kozmetik alanındaki en büyük firması olan Rossmann, Alman sermayesine sahip olan dev bir firmadır. Sadece aynı kalmayan ve günden güne büyüme potansiyeli yakalamayı başaran Rossmann, büyüdükçe işlere de yetişemiyor. Bu nedenle bünyesine yeni personeller isteyen firma, çalışma şartları ve maaşlarını da belirlemiş. Peki Rossmann firmasında işe başlayan bir personel, hangi şartlarda çalışır ve ne kadar maaş alır?

Rossmann Çalışma Şartları

Rossmann firmasında çalışma saati günlük 8 saat olarak belirlenmiştir. Bu 8 saatlik sürenin içerisinde personelin yemek ve çay molaları da dahil ediliyor. Vardiyalı bir şekilde çalışan haftada bir vardiya değişiyor ve haftada bir güne mahsus personellerine izin veriyor. Ayrıca personeller firmada bir yıllarını doldurursa yıllık 14+2 gün izin haklarını kullanabiliyorlar. Belirli bir kategori altında hizmet veren firma, diğer firmalara göre çok daha rahat çalışma şartlarına sahiptir.

Rossmann Maaşları

Firmada yeni başlayan personeller ilk olarak asgari ücret maaşı ile çalışıyorlar. Aynı zamanda firma, çalışanlarının performansını değerlendirerek bireysel prim imkanları da tanıyor. Firma tarafından her ay yol ve yemek paranız karşılanıyor. Yemek ücretleri multinet gibi kartlara yatırılıyor. Yemek ücretlerini dilerseniz alışveriş bünyesinde de harcayabiliyorsunuz. Ödenen yol ücreti ise, personellere asgari ücrete ek olarak ödeniyor. Kısacası Rossmann firmasında rahat bir çalışma ortamına sahip oluyorsunuz ve maaş + prim + yol + yemek gibi imkanlardan da faydalanabiliyorsunuz. Son olarak yönetici maaşlarının da çalışanlardan yüksek olduğunu belirtelim.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir