PTT Şubeleri Kaçta Açılıyor – 2018 Açılış Saati

Uzun zamandan beri Posta Teşkilatı adı altında hizmet veren PTT şubeleri, aynı zamanda kargo gönderileri için de tercih edeceğimiz firmalardan birisidir. Hem diğer işlemlerimiz için, hem de kargo işlemlerimiz için tercih edeceğimiz PTT’nin merak edilen konularından birisi de, açılış ve kapanış saatleridir diyebiliriz. PTT şubelerinin açılış saatlerinin daima sabit olduğunu fakat kapanış saatlerinin esnek olabileceğini belirtebiliriz. Peki bakalım PTT şubeleri kaçta açılıyormuş?

PTT Şubeleri Kaçta Açılıyor?

Posta Teşkilatı olarak bildiğimiz ve kargo hizmeti konusunda da kesintisiz çalışma sağlayan PTT, günün her sabahı saat 08:30’da açılmaktadır ve işlemlere başlamaktadır. 4 saatlik bir çalışma sonucunda 12:30 saatinde öğle tatiline giren şubeler, 13:30’da yeniden işlemlere devam etmektedir. Yaklaşık 4 saat daha kesintisiz hizmet veren PTT şubeleri, 16:30 saatinde de kapatmaktadır.

Normal PTT şubeleri bu saatler aralığında çalışırken, kargo şubeleri çok farklı çalışma saatlerine uyum sağlamaktadır. Pazar günleri de dahil olmak üzere çalışan PTT Kargo şubeleri, dağıtım ve mal alım alanlarında hizmetine devam etmektedir. Tabii ki bu süreçte de, resmi ve dini bayramlarda aynı zamanda tatillerde de, çalışma süreleri kısıtlı kalacaktır.

Normal PTT şubelerinin ve kargo şubelerinin açılış – kapanış saatleri bu şekilde belirlenmiştir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir