2018 PMYO Mezunu Polis Maaşları Ne Kadar?

Liseyi bitiren ve polislik mesleğine merak salan öğrenciler, PMYO (Polis Meslek Yüksekokulu) adı altında polis olabiliyorlar. Bu meslek hakkında merak edilenlerden bir diğeri de, PMYO üzerinden polis olanların maaşlarıdır diyebiliriz. Peki bakalım PMYO mezunu polislerimiz ne kadar maaş alıyor?

PMYO Mezunu Polisler Ne Kadar Maaş Alır?

PMYO mezunu polislerimizin maaşları ailevi durumlarına, yaşadıkları bölgeye ve çocuklarının olup olmamasına göre değişkenlik gösterebiliyor. Fakat polislerimizin net olarak bu hususlara bakılmadan aldığı maaşlar 3.500 – 3.900 TL arasında değişebiliyor. Bunun dışında artış veya düşüş görüldüğü zaman da, yine az önce bahsettiğimiz gibi kişinin ailevi durumuna bakılıyor. Bu düşüşler ve artışlar da bu nedenle boy gösterebiliyor.

PMYO alanından mezun olan öğrenciler, dilerlerse açıktan da lisans bölümleri için eğitimlerine devam edebilirler. Lisans eğitimleri bittikten sonra, maaşlar artacağından POMEM bölümünü bitirmiş bir memur ile PMYO bölümünü bitirmiş bir memur hemen hemen aynı ücreti alacaktır. Bu nedenle PMYO mezunlarının açık öğretim veya normal öğretimden lisans eğitimlerine devam etmeleri, onlara avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde üniversite alanlarında hiçbir şekilde ayrım yapılmayacağı için PMYO mezunları isterlerse normal öğretim, isterlerse de açık öğretim alanından lisans bölümlerine yerleşebilirler. Dediğimiz gibi bu eylem, maaşlarda ve yükselişte ön plana çıkacaktır ve maaşlar POMEM maaşlarına daha yakın olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir