Noterler Hafta Sonu Açık Mı, Çalışıyor Mu? 2018

Alım satım işlemleri için sıklıkla uğradığımız ve hayatımızın büyük bölümünü kolaylaştıran noterler, kimi zaman işlerimizin yarım kalmasına da sebep olabiliyor. Bu hususta noterin herhangi bir suçu yokken, suçu tamamen kendimizde aramamız gerekiyor. Çünkü noterlerin, açılış ve kapanış saatlerini tam anlamıyla bilemiyoruz. Aslında hafta içi  günleri tercih etmemiz gereken noterlerde, bazen hafta sonları da işimiz olabiliyor. Hal böyle olunca da noterlerin hafta sonu açık olup olmadığı hakkında tereddüt edebiliyoruz. Peki bakalım noterlerin nasıl bir çalışma durumu var?

Noterlerin Çalışma Saatleri

Noterler, tıpkı diğer resmi kurumlar gibi aynı çalışma saatiyle çalışmaktadır. Sabahları 08:30 saatinde açılan noter kuruluşları, akşam saat 17:30 saatinde çalışmayı bitiriyor ve resmi olarak kapalı konuma geçiyor. Dediğimiz gibi noterlerde hafta içi günleri işlerimizi rahat halledebiliyoruz fakat, kimi zaman hafta sonları da işlerimiz olabiliyor. Peki bakalım noterler hafta sonu açık mı?

Noterler Hafta Sonu Açık Mı?

Az önce noterlerin, diğer resmi kurumlar gibi çalıştığını altını çizmiştik. Resmi bir kurum olduğu için de noterlerin tıpkı banka sistemleriyle aynı çalıştığını söyleyebiliriz. Hal böyle olunca da noterlerin hafta sonu günleri işlem almadıklarını ve tamamen kapalı tutulduklarını ifade edebiliyoruz. Hafta sonu resmi tatil olduğu için noterler çalışmamaktadır. İşinizi şansa bırakmak yerine, hafta içi çalışma saatlerine bakarak işlemlerinizi erken halletmeniz, sizin yararınıza olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir