Miniso İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizde ev ürünleri konusunda öncü bir rol oynayan ve Japon sermayeli olarak birçok ülkeye yerleşen Miniso, şu sıralar hala büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Gelişmesiyle beraber her geçen sene yeni şubelerini  açan Miniso, ülkemiz istihdamına da mükemmel katkılarda bulunuyor. Bunun yanı sıra şubelerin artmasıyla beraber de, firma içerisinde işe girmek isteyen insanlarımız Miniso çalışma şartlarını ve maaşlarını merak ediyor. Peki bakalım Miniso gibi dev bir firmanın çalışma şartları ve maaşları nasıl?

Miniso Çalışma Şartları

Miniso firmasında çalışacak olan personellerin, günlük çalışma süreleri 8 sat olarak belirlenmiştir. Bu sürecin içerisine çay ve yemek molaları da dahil edilmiştir. Ayrıca haftalık vardiyalı bir sistemle çalışan personellerin haftada bir gün izin hakkı bulunur. Bunun yanı sıra firmada 1 yıllık süresini dolduran personellerin 14+2 günlük yıllık izin hakları da bulunur.

Miniso Maaşları

Miniso firmasında henüz yeni işe başlayan personeller, asgari ücretle istihdam etmektedir. Lakin ay sonunda alınan maaşlar asgari ücreti geçmektedir. Çünkü firmada prim uygulaması vardır ve primler her personele bireysel olarak yansıtılmaktadır.

Bunun yanı sıra firma, personellerin yemek masraflarını karşılamaktadır. Yemek masrafları multinet benzeri kartlara yatırılır ve yol ücretleri de maaşa ek olarak yansıtılmaktadır. Kısacası Miniso gibi bir firmada çalışacak personeller Maaş + Prim + Yemek + Yol gibi imkanlardan faydalanacaklar.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir