Metro Gross İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizde hızla büyüyen ve hala gelişmekte olan perakende zinciri Metro Gross, sürekli denk geldiğimiz Gross market zincirinin de yönetiminde yer almaktadır. Kısa süre içerisinde ufak şubeleriyle işe başlayan Metro Gross, şimdilerde ise şubelerini açacak yeni yerler arıyor. Tabii ki şubelerini açma niyetinde olan firma, yeni personel arayışına da girmiş diyebiliriz. Peki Metro Gross şirketi çalışanlarına ne gibi şartlar sunacak, ne kadar maaş ödemesi yapacak?

Metro Gross Çalışma Şartları

Metro Gross firmasında günlük net çalışma süreniz 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Yalnız bu firmada, belirlenen saatin içerisine yemek molalarının dahil olmadığını belirtelim. Aynı zamanda haftalık bir gün izin yapabileceğiniz gibi, firmada 1 yıl boyunca tam zamanlı çalışırsanız 14+2 gün yıllık izin hakkınızı da alarak küçük bir dinlenme yapabilirsiniz. Son olarak firmada fazla çalıştığınız taktirde, mesai ödemesi alacağınızı da belirtelim.

Metro Gross Maaaşları

Metro Gross firmasının maaşları, asgari ücretten %30 fazla seviyesindedir. Maaşın zamanla yükselmesi, deneyime ve çalışılan pozisyona göre değişiklik gösterebilir. Kısacası yeni işe başlayan personeller 1.650 TL + 100 lira market yardımı adı altında maaş almaktadır. Tabii ki bu hak edişler, zamanla artmaktadır. Servis ve yemek ücretlerinin de firmaya ait olduğunu belirtelim.

Personeller, yıllık deneyimlerine göre firmanda hak edişler almaktadır. Bunlar Prim(275 TL), Market Yardımı(200 TL), Mayıs Ayı İçin Giyim Yardımı(250TL), Ağustos Ayı İçin Yakacak Yardımı(600 TL), Ramazan ve Kurban Bayramları(250TL) ve Yılbaşı İçin(125TL) olarak aktifliğini göstermektedir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir