McDonald’s İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Çalışma Şartları ve Maaşları

McDonald’s Çalışma Şartları nedir? McDonald’s personel maaşları ne kadar? McDonald’s kariyer imkanları neler? McDonald’s da çalışmak istiyorum ne yapmam gerekir? Bu ve benzeri sorularınıza cevap alabilmek adına McDonalds’ta çalışan dostlarımız ile muhabbet edip, ne gerektiğini ve sürecin nasıl işlediğini konuştuk. Elde ettiğimiz bilgileri de kaleme alarak size sunmak istedik. Buyrun, birlikte okuyalım.

Distribütörlüğünü Anadolu grubun yaptığı McDonald’s Türkiye’nin fazlası yerinde onlarca mağazasını hizmete geçirmiştir. Binlerce personel çalıştıran McDonald’s mühim işverenlerden biridir. Genellikle gençlerin basitçe iş bulabildiği şirketlerden biri olması son derece bir iş kaynağı olmasını sağlıyor.

McDonald’s Çalışma Şartları

McDonald’s gerçekte nasıl işlediği ile alakalı az çok her bireyin fikri olabilir. Çünkü kesinlikle gitmişsinizdir ve karşınızda siparişinizi alan personel yanı sıra diğer personeller mutfak açık çok süratli bir şekilde siparişi tamamlar ve devam eder. Yani McDonald’s da çalışmak gibi bir fikriniz varsa yoğun tempoya uyum sağlamaya çalışmak durumundasınız. Ve saatlerce ayakta durmanız gerekmesi de McDonald’s’ta çalışma zorluklarından bir tanesi olarak görülebilir.

Bu şartlar kuşkusuz McDonald’s  da sirkülasyon süratini arttırıyor ve sık sık bir personel giriş çıkışı oluyor. Fakat çalışmaya devam ettiğinizde size kariyer imkanları sunabiliyor şirket. Çeşitli iş tanımlarına makul yükselme söz hususu olabiliyor. Tabi yükseldikçe maaşınız da buna oranla değişebiliyor.

McDonald’s Maaşlar

McDonald’s saat başı ücret ödeyen bir şirket. İşe yeni girmiş biri asgari ücrete yakın bir ücret alabilir ama diye tanımladığımız çalışma saatleri birtakım alınıyor, buna göre kesinti ya da mesai ödemesi yapılır. Sirkülasyon sürati çok dedik bu da birtakım haller personel eksikliğini meydana çıkardığından çalışma saatlerine yansıyabiliyor. Haftanın 6 günü çalışıyorsunuz tek izin gününüz var onu da yöneticiniz belirler. Gece vardiyasına kaldıysanız servis evin önüne kadar bırakıyor.

McDonald’s’a İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şubelerinden başvurmak en süratli neticesi olmak amacıyla makul teknik bunun dışında internetten de başvurabilirsiniz. Sizi çok yoğun, yorucu ve bunaltıcı bir temponun beklediğini ve bunun size makullüğünü gözeterek gidin ki yarın öbür gün hayal kırıklığına uğramayın. Fakat bu tempoya uyum sağlarsanız kariyer olarak ilerlemeniz son derece mümkündür.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir