Makro Market Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

İlk olarak Ankara merkezli kurulan ve kısa sürede güçlü bir potansiyel yakalayarak tüm ülkede marketler zinciri haline gelen Makro Market, günümüzde 200’den fazla şubesiyle tüm ülkemizde hizmet vermeye devam ediyor. Şubelerini açmaya devam eden ve tam bir zincir haline gelen firma, son zamanlarda oldukça yoğun günler geçiriyor ve yeni personel ihtiyacı duyuyor. Peki Makro Market bünyesine personel olarak girmek isteyen insanlarımız ne gibi şartlarla karşılaşacak, ne kadar maaş alabilecekler?

Makro Market Çalışma Şartları

Makro Market bünyesinde işe başladığınız zaman günde 8.5 saat çalışmalısınız. Belirlenen bu çalışma saatinin içerisine 1 saatlik yemek ve çay molaları da dahil edilmiştir. Aynı zamanda vardiyalı bir sisteme kapılarını açan firma, personellerine haftada bir gün olmak üzere izin hakkı tanımıştır. Uzun süreden beri Makro Market altyapısında çalışan personeller ise, 1 yıllık çalışma sürelerini doldurduklarında yıllık 14+2 gün izin yapabilirler.

Makro Market Maaşları

Makro Market bünyesinde çalışan temizlikçiler, reyon görevlileri ve kasiyerler daima asgari ücretle istihdam etmektedir. Fakat kasiyerler, aylık olmak üzere kasa tazminat haklarını maaşlarına ek olarak alabilmektedir. Marketteki şarküteri, kasap ve  manav reyonlarında çalışan personeller ise, yıllık tecrübelerine göre asgari ücretten %50 daha fazla bir maaş alabilirler.

Prim sistemiyle çalışan Makro Market, aylık belirlenen cironun aşılmasıyla beraber, tüm personellerine güzel bir prim ödülü de vermektedir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir