Kuyumcular Kaçta Açılıyor, Açılış ve Kapanış Saatleri 2018

Düğünlerimizde, döviz işlemlerimizde ve rutin altın bozdurma veya satın alma işlemlerimizde sıklıkla uğradığımız kuyumcuların, açılış ve kapanış saatleri bulunmaktadır. Kimi zaman açılış ve kapanış saatlerinde güvenlik durumu ön plana çıkarken, kimi zaman da bu durum kuyumcunun keyfine göre değişkenlik gösterebilir. Peki kuyumcular kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor?

Kuyumcular Kaçta Açılıyor, Açılış ve Kapanış Saatleri

Ülkemizdeki tüm kuyumcuların açılış saati sabah 09:00 olarak belirlenmiştir. Kapanış saati hakkında net bilgi olduğunu söylersek, yalan söylemiş oluruz. Çünkü sabah 09:00  saatinde kesin olarak açılması gereken kuyumcuların, kapanış saati net olarak bilinmemektedir. Kuyumcunun bulunduğu şehirde hava geç kararıyorsa, kuyumcu saat 20:00 civarına kadar işyerinde kalabilir ve istediği saatte dükkanını kapatarak çıkabilir.

Meydana gelebilecek olumsuz şeyler için, kuyumcuların güvenliği sürekli ön planda tutulmaktadır. Sabahın erken saatlerinde caddeler ve sokaklar ıssız olacağı için, kuyumcuların saat 09:00’dan önce işyeri açması kesinlikle yasaktır. Buna nazaran yine güvenlik problemi ön plana çıkacağı için, kuyumcular dükkanlarını kapatmadan önce havanın kararmasını bekleyebilir. Lakin hava kararmadan önce kuyumcular kapanmalıdır.

Alışveriş merkezlerinde bulunan kuyumcular için durum biraz daha farklı olacaktır. Çünkü alışveriş merkezlerinde güvenlikler sıkı olduğu için, mağaza içerisindeki kuyumcu dükkanları da alışveriş merkeziyle beraber kapanabilir.

 

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir