Köy Korucuları 2018 Yılı Maaşı Ne Kadar? Güvenlik Korucusu Aylık Maaşları Nedir?

Özellikle terör bölgelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile özel bir çalışma yürüten köy korucularının merak edilen diğer bir konusu da, aldıkları maaşlardır diyebiliriz.

Genellikle ülkemizin doğu kesimlerinde terör örgütleriyle yapılan çatışmalara yardımcı olarak katılan köy korucuları, bulundukları bölgenin güvenliğini sağlamanın yanı sıra TSK ile birlikte çalışma yürütmektedir. Peki terörün en yoğun alanlarında  görev yapan köy korucularının 2018 yılı itibariyle maaşları ne kadar?

Köy Korucuları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Köy korucularının maaşları, 2018 yılından itibaren alt bir sınıra kadar yükseltilmiştir. Alt sınır ise asgari ücret olan 1.600 TL tutarında belirlenmiştir. Ayrıca her köy korucusunun asgari ücret alabileceğini söylemek kesinlikle doğru olmayacaktır. Lakin, 2018 yılında köy koruculuğu yapan insanlarımızın aldıkları maaş en az 1.600 TL’dir diyebiliriz. Peki daha yüksek tutarlar neye göre belirleniyor?

Köy korucularının maaşlarının net olarak belirlenmesi için, her korucunun çalışma durumuna ve çalışma bölgesine bakılmaktadır. Ayrıca korucunun şartları zorsa ve yaptığı iş biraz daha farklıysa aldığı maaş da duruma göre yükselmektedir.

Köy korucusu olarak görev yapmaya başlayan insanlarımızın maaşlarının kısacası en az 1.600 TL olduğunu yineleyebiliriz. Ayrıca maaşlar, ilgili korucuların aylık düzenli olarak banka hesaplarına yatırılmaktadır. Bunun yanı sıra maaşı etkileyen başka faktörler bulunmamaktadır.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir