Koton İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizin en önemli ticaret girişimlerinden birisi olan Koton, kısa sürede markalaşarak büyük bir potansiyel kazanmayı başardı. Potansiyelin yanı sıra başarılı bir girişim olarak nitelendirilen Koton, giyim kategorisinde Türkiye’nin en büyük firması olmayı başardı. Günden güne gelişen ve yeni bayilerine merhaba diyen Koton, bunun yanı sıra personel arayışı içerisinde. Peki Koton, yeni personellerine hangi çalışma şartlarını sunacak ve ne kadar maaş verecek?

Koton Çalışma Şartları

Koton, personellerinin günlük çalışma süresini 8 saat olarak belirlemiştir ve belirlenen bu sürenin içerisine çay ve yemek molalarını da dahil etmiştir. Aynı zamanda haftalık değişen vardiya sistemiyle beraber çalışan Koton, personellerine haftada bir gün izin vermekle beraber 1 yıllık personellerine de 14+2 gün olan yıllık izin hakkını tanıyor. Bu şartlara bakarsak, bir hafta boyunca yaklaşık 45 saat çalışacağınızı belirtebiliriz. Kısacası kanun dışı bir çalışma süreniz bulunmuyor.

Koton Maaşları

Koton firmasında yeni işe başlayan personeller asgari ücret alsalar da, bu ücret kişinin ve şubenin çalışma potansiyeline göre değişebiliyor. Güçlü bir prim sistemiyle çalışan Koton, aylık belirlediği cironun aşılmasıyla beraber personellerine, maaşlarını 4/1’i kadar prim veriyor. Ayrıca yemek ücretlerini de Multinet benzeri kartlara yükleyen firma, personellerinin yol ücretlerini de karşılıyor. Kısacası firmada personel olarak çalışacaksanız karşılaşacağınız şartlar Maaş+Prim+Yemek+Yol şeklinde sıralanabilmektedir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir