iPhone X’e 2018’e Kadar Ulaşılamayacak!

1000 dolar ABD veya ihtimal olarak 6100 TL Türkiye başlangıç fiyatlı Apple‘ nin yeni nesil çerçevesiz OLED ekranlı iPhone X’ i satın almak isterseniz eğer bunun için biraz bekleyeceksiniz.

KGI Securities’ in adını epey sık duyduğumuz teknoloji analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ nin şimdiye kadar çıkardığı en üst seviye ve aynı zamanda en pahalı iPhone’ nin, en azından başlangıçta Apple’ nin tedarik zincirinin karşılayabileceğinden daha fazla talep göreceği tahmin ediliyor. Bu demek oluyor ki, başlangıçtaki bir iki ay için iPhone X’ i sipariş edenlerin birkaç hafta beklemesi gerekebilir.

Kuo, tam ekranlı tasarımın ve yüz tanıma özelliklerinin iPhone X’ e geçiş için cazibe noktaları teşkil edeceğine inandığını söylüyor. Ancak tedarik zincirindeki darboğazlar nedeniyle, talebin arzı karşılamasının 2018’den önce mümkün olmayacağını da sözlerinin devamına eklemiştir. Kuo, Apple’ nin mali yılın bitimine kadar 40 milyon civarında iPhone X ürününü piyasaya sevk etmesini bekliyor. 2018’de de bunun 90 milyona çıkmasını öngörüyor.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir