iPhone 8’in adı son dakikada değişebilir, iPhone X olabilir

Apple’nin 17 Eylül tarihinde yapılacak olan iPhone etkinliğinde iPhone 8, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerini bizlere tamamen tanıtması bekleniyor. Çoğu yerde tanıtılacak olan telefonlara adlar verilmiş ve bu şekilde anılıyor  ancak son günlerde bazı sızıntılara göre bu telefonların piyasada yer alacakları isimler son derece farklı verilmiş. Öncelikli olarak Hollandalı bir site iPhone 8’in dünya civarında duyurulacak olmasının iPhone X adıyla olacaığını öne sürdü. Bilindiği gibi roma rakamına göre X demek 10 demek. Apple, böylelikle iPhone’un onuncu yılını güzel simgeleyen bir cihaz çıkarmış olacak. İddiasının güvenilir bir kaynağa tamamen dayandıran site, iPhone 7S’in iPhone 8, iPhone 7S Plus’ın da iPhone 8 Plus adıyla geleceğini öne sürüyor.

Ünlü bir sitesinin kılıf üreticilerinden alınan bilgilere göre en üst seviyedeki iPhone cihazı iPhone Edition adını içerisinde barındıracak. Bu sitede de diğer gelecek olan iki telefonun iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ismini taşıyacağını aktarıyor.

Aslında hem iPhone X hem de iPhone Edition isimleri bilindiği üzere dilden dile dolaşmıştı. Bu nedenle söz konusu iddiaların yeniden günyüzüne çıkması, oldukça doğal ve telefonlar bu isimler ile beraber gelebilir.

 

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir