iPhone 8’de Touch ID Olmayacak mı?

İphone 8’ de bulunan 3D yüz tanıma özelliği ile birlikte bütün İphone serilerinde olan Touch ID İphone 8’ den kaldırılıyor. Apple diğer İphone serilerinde kullandığı parmak izi okuyucusu özelliğini kullanmayacağını duyurdu. 3D yüz tanıma sistemi sayesinde telefonun daha hızlı olacağı tahmin ediliyor. 3D yüz okuma sisteminin yapılma sebeplerinden birisi ise parmak izi okuyucusunun telefonun işletim sistemini yavaşlattığı dolayısıyladır.

Bloomberg basın organı İphone 8 hakkında ilk bilgiyi Temmuz ayında çıkan haberde Apple’ nin parmak izi okuyucusunu yüz tanıma ile değiştirmeyi planladığını, fakat kesin karar verilmediğini söyledi. Aynı gün, bu sektörün içinde yer alan biri olayı daha da öteye taşımış ve telefonun ön tarafında Touch ID’ nin olmayacağını duyurdu. Wall Street Journal ise, İphone 8’de parmak izi okuyucusunun olmayacağını söyleyen ilk basın kaynağıdır.

Apple tarafından üretilen İphone 8 üretildiği ilk zamanlarda stok konusunda çok sıkıntı yaşanabileceği söyleniyor. Özellikle stok sıkıntıları telefonun renklerinde yaşanacağı da muhtemel durumlar arasındadır.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir