İkea İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

1960’lı yıllardan günümüze kadar gelmeyi başaran İkea, tüm Türkiye’de başarılı bir faaliyet sürdürmeye devam ediyor. Ev dekorasyon ürünleri denilince ilk aklımıza gelen firmalardan olan İkea, personellerinin güler yüzlü olmasıyla da tercih sebeplerimiz arasından ilk sıraya yerleşiyor. Peki bakalım İkea firmasında çalışan personeller hangi şartlarda çalışıyor ve ne kadar maaş alıyor?

İkea Çalışma Şartları

İkea firmasında çalışan tüm personellerin günlük çalışma süreleri 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürece yemek ve çay molalarınız dahil olurken, haftada bir gün izin yapma hakkınız da bulunuyor. Eğer firmada uzun süreli bir çalışma ortamı düşünüyorsanız, bir yılınızı doldurduktan sonra 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı da kullanabiliyorsunuz.

Bazı yoğun günlerde firmada fazla çalışmanız gerekirse, firma bunun için size mesai ödemesi yapacaktır. Ayrıca resmi tatil günlerinde işbaşı yaparsanız, yine mesai ödemesi alabilirsiniz.

İkea Maaşları

İkea firmasında yeni işe başlayan tüm personeller asgari ücretle istihdam etmektedir. Ayrıca firma, personellerinin yemek ve yol masraflarını da karşılıyor. Yemek ücretleri, tıpkı diğer firmalarda olduğu gibi personele özel olarak tanımlanan multinet benzeri kartlara yatırılıyor. Yol ücretleri ise maaşa ek olarak her ay ödeniyor.

Son olarak firmada prim usulünün olduğunu söyleyelim. Eğer aylık satış cirosu aşılırsa, firmadaki tüm personeller primle ödüllendirilir. Kısacası firmadaki fırsatlarınız Maaş+Prim+Yemek+Yol şeklinde olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir