Gratis İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Türkiye’de kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin lideri olarak bilinen Gratis, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Haftalık düzenli olarak indirime giden firma, sürekli mağazalarını müşterisiyle doldurup taşırıyor. Buna nazaran yeni şubeye ihtiyaç duyan ve şubelerini açan Gratis firmasının, daha önce çalışma şartlarını ve maaşlarını incelememiştik. Bu sefer de Gratis firmasının çalışma şartlarını ve maaşlarını sizler için inceledik.

Gratis Çalışma Şartları

Gratis firmasında personellerin çalışma süreleri günlük 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca haftada bir gün izin hakkı bulunan personellerin, yıllık sürelerini doldurduklarında 14+2 günlük yıllık izin hakları da meydana geliyor. Geneli bayan personelden oluşan Gratis mağazalarının depo alanında erkek personeller de çalışmaktadır.

Gratis firması, resmi tatiller dışında herhangi bir mesai ödemesi yapmamaktadır. Eğer resmi tatil günlerinde çalışırsanız, mesai ödemenizi alabilirsiniz.

Gratis Maaşları

Gratis firmasında henüz yeni işe başlayan personeller, asgari ücretten %30 oranında daha fazla ücret kazanmaktadır. Gratis gibi bir firmada çalışmak yorucu olmayacağı için bu ücret, son derece kulağa hoş gelmektedir.

Ayrıca personellere özel olarak tahsis edilen multinet kartlarına da her ay düzenli olarak 250 – 350 TL arasında para yatırılmaktadır. Kartınıza yatan bu para ile yemek masraflarınızı giderebiliyorsunuz. Ayrıca verilen maaşlar, personelin çalışma durumuna ve deneyimine göre de değişiklik göstermektedir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir