Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizde yaklaşık 20 yıldan bu yana faaliyet göstermekte olan Burger King, son zamanlarda şubelerini de genişletmeye başladı. Yabancı ortaklı bir sermaye yapısına sahip olan ve fast food öncüsü olmayı başarmış Burger King, genellikle sürekli eleman alımı yapıyor. Peki firmada işe başlamak isteyen insanlar ne gibi şartlarla karşılaşabilir ve ne kadar maaş alabilirler?

Burger King Çalışma Şartları

Burger King firması, her şubesi için çalışma saatini 8 saat olarak belirlemiştir. Tabii ki personelin vereceği yemek ve çay molaları da, bu çalışma süresinin içerisine dahil edilmiştir. Firma, vardiyalı bir sistemle çalıştığı her hafta değişen vardiyalarla çalışacağını unutmayın. Aynı zamanda haftalık bir gün izin hakkınızı kullanabilir, firmada 1 yıl çalışma sürenizi doldurduktan sonra yıllık izin olan 14+2 gün tatilinizi yapabilirsiniz.

Burger King Maaşları

Burger King bünyesinde çalışma pozisyonları oldukça fazladır. Bu nedenle maaşlar, tek başına sabit kalmaz ve iş pozisyonuna göre de değişiklik gösterebilir. İlk başlarda asgari ücret civarı maaş alsanız da, zamanla bu maaşınız yükselişe geçecektir.

Ekip Üyesi: Firmada ilk işe başladığınızda rütbeniz ekip üyesi olacaktır. Bu sıfatla, asgari ücretten %10 daha fazla bir maaş alabiliyorsunuz.

Servis Uzmanlığı: Diğer ismiyle Expert olarak bilinen servis uzmanlığı, sınavla seçim yapmaktadır. Firmada 3.ayınızı doldurduktan sonra servis uzmanlığı sınavına girerek gramajlar ve hamburger yapımıyla alakalı soruları çözmelisiniz. 100 sorudan 80 net yapabilirseniz, servis uzmanlığına terfi edebilirsiniz. Maaşınız da ay sonunda %5 artacaktır.

Servis Rütbesi: Supervisor ismiyle de bilinen servis rütbesi, müdürlükten hemen önceki çalışma seviyesidir. Firmada yaklaşık 6 aylık çalışma dilimini doldurduktan sonra servis rütbeliği sınavına girerek, sınavı kazanabilirsiniz. Eğer Servis rütbesine sahip olursanız, yapmanız gereken tek iş şubedeki düzeni takip etmek olacaktır. Maaşlar ise asgari ücretten %25 daha fazladır.

Vardiya Müdürlüğü: Firma bünyesinde tam 1 yıl çalıştıktan sonra, vardiya müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. Kazandığınız taktirde vardiya müdürü olabilirsiniz. Vardiya müdürleri, asgari ücretten %80 oranında daha fazla maaş alır.

Burger King firmasında işe kabul edildiğiniz zaman, işe girebilmeniz için bazı evraklar gerekiyor. Eğer kabul edildiğinizi düşünüyorsanız yanınıza nüfus cüzdan fotokopisi, sağlık belgesi, öğrenci belgesi, sabıka kaydı, ikametgah ve 4 adet vesikalık resim almalısınız. Evraklarınızı teslim ettikten sonra, 3 gün içerisinde işe başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir