BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır mı?

BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır mı?

Tüm modelleri ile daima başarıyı elde eden BMW, yepyeni SUV modeli ile de yine sağlam adımlarla geliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Spartanburg bulunan tesisinde üretilecek olan 7 koltuklu premium SUV özelliklerine sahip olan BMW X7, G20 koduna sahip olacak yeni 3 Serisi ile aynı dönemde piyasalarda olacak.

2019 yılının Mart ayında severleri ile buluşacak olan BMW X7’nin orta paketteki araçları 1,1 milyon TL’ye satılacak.

BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır mı?

BMW SUV X7 Genel Özellikleri

BMW X7 SUV modeli adına pratik bir kasa tercih edilirken, devasa “böbrek ızgarası”  ile ince LED ön farları ilk bakışta dikkatleri çekiyor. Profilden bakıldığında ikinci ve üçüncü sıra koltuklara ulaşımı kolaylaştırmak adına arka kapı ön kapıya göre daha geniş tasarlanırken; bir önceki model X5’e göre de yaklaşık 23 santimetre daha uzun olduğu fark ediliyor.

BMW X7, alışılmışın dışında bir görüntü ile otomobil severlerle buluşacak ve belirgin çizgileri sayesinde tasarım olarak kendine hayran bırakacak.

BMW X7’nin iç kabinine bakıldığında ise, çok lüks tasarlanmanın dışında çok havadar olduğu ve BMW’nin güncel modellerinde kullanılan konsol tasarımına 12.3″ boyutlu bir dijital gösterge paneli ile 12.3 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı ilave edildiği gözlemleniyor.

BMW X7, vites konsolunda ise süspansiyon yüksekliği ile birlikte sürüş modu, vites kolu ve iDrive kontrol elemanı bulunuyor.

BMW X7’de dört bölgeli otomatik klima standart olarak sunulurken, 5 bölgeli iklimlendirme sistemi ise opsiyon listesinde yerini alıyor. Üç parçalı cam tavana sahip olan lüks BMW X7 SUV modeli, isteğe bağlı olarak 6 koltuk düzeni ile de satın alınabiliyor.

BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır mı?

BMW X7 Teknik Özellikleri

BMW X7 modeli başlangıç olarak iki motor seçeneğiyle satışa sunulurken, X7 xDrive40i modeli sıralı 6 silindire sahip olan 3.0 benzinli motoru sayesinde 340 bg güç, 447 Nm tork üretecek ve 100 km hıza ise sadece 5.8 saniyede ulaşacak.

40i’nin ağabeyi olarak tanımlanan 50i modeli ise çift turbolu olan 4.4 litrelik V8 motorundan 462 bg güç, 650 Nm tork güç üreterek, 100 km’lik hıza sadece 5.2 saniyede ulaşacak.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir