Bluetooth Kulaklık ile Telefonda Müzik Nasıl Dinlenir?

Bluetooth kulaklıklar, gün içerisinde görüşmeler yapabilmemiz için oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Telefonumuza gelen çağrılar direkt olarak kulağımızdaki kulaklığa bağlandığı için, hiçbir problem yaşamadan ve telefonu çıkarmadan görüşmelerimizi yapabiliriz. Peki Bluetooth kulaklıkla müzik dinleyebilir miyiz? Tabii ki dinleyebiliriz. Peki nasıl?

Uygulama Yoluyla Müzik Dinleyebiliriz

Bluetooth kulaklığı satın aldığımız zaman sadece konuşma yapmak bizlere sıkıcı gelecektir. Haliyle özellikle çift taraflı bir kulaklık aldığımızda müzik dinlemek isteyebiliriz. Tabii ki bu durumu, yalın bir şekilde yapamayacağımızı bilmeliyiz. İlk olarak bir Android programına ihtiyacımız olacak.

Google Play Store’a girerek ‘’Mono Bluetooth Router’’ programını indirmelisiniz. İndirme işlemini yaptıktan sonra programa girmeden önce kulaklığınızı açınız. Daha sonra telefonunuzdan Bluetooth bağlantısını açarak, çıkan seçeneklerden kulaklığınızı bularak bağlantı sağlıyorsunuz.

Son işlem olarak Play Store’dan indirdiğiniz uygulamaya giren ve karşınıza çıkan seçeneklerden ‘’ON’’ olanı işaretleyin. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık yapacağınız her görüşme ve dinleyeceğiniz her müzik, direk kulaklığınıza yansıyacaktır.

Not: Telefonunuzla kulaklığınızın arasındaki mesafeyi fazla açmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü Bluetooth kulaklığı koptuğu zaman, en baştan yaptığınız işlemleri tekrardan yapmak zorunda kalıyorsunuz. Fazla zamanınızı almasa bile, gerçekten bu işlemleri birçok kullanıcı yapmak istemeyecektir. Bu nedenle bağlantıyı kurduğunuz andan itibaren telefonunuzla kulaklığınızın arasındaki mesafeyi fazla açmamaya özen gösterin.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir