Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar? 2018

Ülkemizin hizmet sektörünün öncülerinden birisi olan bankacılık mesleğinin, şu sıralar müdür ve müdür yardımcıları maaşları merak edilenler arasında yer alıyor. Bankaların müdür maaşları, tabii ki her yerde sabit tutulamıyor. Bu hususta özel bankalar, bankanın konumu ve müşterilerin işlemleri gibi durumlar da devreye giriyor. Peki genel olarak banka müdürlerinin maaşları nasıl şekilleniyor?

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Banka müdürlerinin maaşları, bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Devlet bankaları ve özel bankalar, birbirlerinden farklı çalıştığı için maaşlarda da uçuk değişiklikler olabiliyor. Ayrıca banka şubesinin işlek bir alanda olması ve günde yüzlerce müşterinin işlem yapması da maaşları etkileyen en büyük etkenlerden birisidir diyebiliriz.

Normal bankalarda banka müdürlerinin maaşları 7.000 – 14.000 TL arasında şekillenmektedir. Bunun yanı sıra devlet bankalarının yerine ve konumuna göre de banka müdürlerinin maaşları 50.000 – 100.000 TL gibi bütçelere ulaşabiliyor.

Tabii ki bu maaşlar, şuan için sadece devlet bankaları için geçerlidir diyebiliriz. Özel bankalar, daha sıkı bir potansiyelle çalıştıkları için, en alt katmanda bulunan personellerin maaşları bile 2.000 – 3.000 TL aralığında sıralanıyor. Bu hususta da, özel banka müdürlerinin maaşlarının yüz binleri görebileceğini rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Kısacası banka müdürlerinin maaşlarının derecesini, bankanın özel olup olmamasıyla, konumunu işlek olup olmamasıyla ve yapılan işlemlerin sayısıyla rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir