Artık Microsoft Pix ile Belgeler ve Kartvizitler de Taranabilecek!

Microsoft Pix, fotoğraflarda düzenleme yapmak için yapay zekâdan faydalanarak ve zamanla yeni numaralar öğrenerek kendisini diğer kamera uygulamalarından farklı olduğunu gösterdi. Fotoğraflarda sihirli dokunuşlar yapabilen uygulama, üst üste çekilen kareleri canlı görüntü hâline getirebiliyor. Fotoğraflardaki şahısların daha güzel ve hoş çıkması için de uğraşılıyor.

Artık Microsoft Pix ile yazıları, belgeleri ve kartvizitleri taramak, bunları kolayca okunabilecek resimlere çevirmek mümkün olacaktır. Örneğin, önemli bir toplantıdayken panodaki bir görselin fotoğrafı daha sonra hatırlamak amacıyla çekip Microsoft Pix yardımıyla fotoğrafın odağını keskinleştirmek mümkün hâle geliyor. Renk ve tonun ayarlanması, arka planın çıkarılması ve görüntünün yeniden hizalanmasıyla panodaki görsel düzleştirebiliyor.

Microsoft Pix Office Lens ile benzer bir yapıya bürünüyor.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, uygulama sadece panolarda çalışmayacak. Özellik belgeleri ve kartvizitleri de destekleyecek. Bu özellik akıllara Microsoft’un Office Lens uygulamasını da getiriyor. Kullanıcılar Pix’ e yapmak istedikleri işlemi söylemeyecek. Taranacak görsel, Pix tarafından otomatik olarak başlatılacak. Uygulamanın yeni sürümüne App Store üzerinden erişebilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir