AÖF Çanta ve Cüzdan ile Girmek Serbest mi?

Açıköğretim Fakültesi’nde her kesimden insan bulunabilir. Diğer sınavlara nazaran biraz daha rahat bir giriş tarzı olan Açıköğretim sınavlarında, cüzdan veya çanta ile girmek konusu günümüzde merak edilen en yoğun konulardan birisi olmaya başladı. Peki AÖF sınavına çanta veya cüzdan ile girilebilir mi?

AÖF sınavına giderken, işinizi bırakıp direk sınavın olacağı noktaya doğru gidiyor olabilirsiniz. Hatta dışarıdaki işlerinizi halledip direk sınav alanına da gidiyor olabilirsiniz. Bu yüzden haliyle çantanız ve cüzdanınız yanınızda olacaktır. AÖF sınavına çantayla veya cüzdanla girebilmek, biraz da şansa kalmış diyebiliriz. Çünkü sınavın yapılacağı binanın önüne geldiğinizde, üniversite sınavı gibi bir polis kontrolünden geçiyorsunuz. Normal kontrollere göre bir hayli hafifletilmiş olan bu polis kontrollerinde, kimi zaman çantanızla veya cüzdanınızla içeriye giriş yapabiliyorsunuz. Fakat o gün şansınız yoksa, polisler sizi çanta veya cüzdanla içeriye bırakamayabiliyor. Siz de bu yüzden eşyalarınızı kantin gibi yerlere emanet etmek zorunda kalabiliyorsunuz.

Bu nedenle içeriye çantanızla veya cüzdanınızla girmek, kapıda bekleyen polisin inisiyatifine kalıyor diyebiliriz. Bu duruma çok aldırış etmeyen bir polis memuruna denk gelirseniz, içeriye sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Fakat şansınız yoksa ve biraz da titiz bir polis memuruna denk gelirseniz, bu durumda maalesef eşyalarınızı emanete bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca AÖF sınavına girerken içeriye cep telefonu ve anahtar sokamıyorsunuz. Cebinizde bunun haricinde biraz bozuk para varsa ve göze batmıyorsa, başka bir sorun yaşamazsınız.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir