Android Oreo ile Bilinmeyen Kaynaklar ayarı kaldırılıyor

Google Android 8.0 Oreo’nun netlik kazanmasıyla beraber, bir çok özelliğini bizlere sıraladı. Detaylara bakıldığı zaman herhangi bir değişiklik gözükmese de, detaylar aslında gizli olarak sıralanmış.Örneğin bir çok kullanıcı kaynaklı sorunlar, artık açılıp kapanmayacak. Diğer yandan vereceğimiz bilgilere göre, kullanıcıların kafası çok fazla karışacak gibi gözüküyor. Bu güncelleme ile beraber, artık dış kaynaktan indirilen uygulamalarda sorun olmayacak. Google Play dışında yükleme yapan kullanıcılar, rahatlıkla uygulama indirebilecek. Fakat korkmanıza gerek yok, Google buna da çözüm üretti ve bazı güvenlik önlemleri alındı.

Aktif edilen güncelleme ile en güzel olan yenilik, dış kaynaklardan yüklenen uygulamalar üzerine oldu. Artık dış kaynaktan yüklenen uygulamalarda herhangi bir sorun olmayacak. Ne yaptığını farkında olan ve sorun görmeyen kullanıcılar, istedikleri uygulamayı elleriyle indirebilecek ve yükleyebilecek.

Her ne kadar yararlı bir uygulama gibi gözükse de, aslında bir çok tehlikeyi içerisinde barındıran bir yenilik olduğu ortaya çıkıyor. Söz konusu uygulamalar her ne kadar yararlı gibi gözükse de, bazı tehlikeleri beraberinde getirebilir. Durum böyle olunca bazı güvenlik sorunları da olabilir. Bilinmeyen uygulamaları yükle seçeneği getirildi ve eğer kullanıcı izin verirse, böyle bir yükleme yapabilecek.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir