Anadolubank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? – Anadolubank Staj Başvuru 2018

Anadolubank, adını pek duymasak da gerçekten büyük ve köklü bankalardan birisidir. Yazımızda ise, Anadolubank bünyesinde nasıl staj yapabileceğiniz hakkında bilgiler verdik.

Anadolubank’ta Staj Yapmak

Stajyer öğrencilerin eğitimini, gelişmesini ve daha yüksek alanlara gelmesini önemli gören Anadolubank, kariyer konusuna da dikkat ediyor. Bu nedenle lise öğrencileri de, ilgili alanlar aracılığıyla Anadolubank staj başvurusu yapabiliyor.

Lise Stajı

Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri Genel Müdürlük ve banka şubelerinde zorunlu olarak staj görebilirler. Staj başvuruları iş ilanları alanından yapılırken, ilanların Haziran – Eylül ayları arasında başladığını da belirtebiliriz.

Yüksekokul – Ön Lisans Stajı

Finans ve Bankacılık ile ilgili Meslek Yüksekokullarının öğrencilerine zorunlu staj programıyla beraber yaz stajı imkanı sunulmaktadır. Genel Müdürlük ve şubelerde yapılacak staj için, iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Üniversite Stajı

Bu hususta asıl öncelik, staj yapması zorunlu olan insanlara tanınır. Temmuz – Eylül ayları arasında düzenlenen staj ilanlarına başvurduktan sonra stajınızı tam zamanlı, en az 1 ay ve en fazla 3 ay yapabilirsiniz.

Anadolubank’ta Staj İçin Aranan Özellikler

  • T.C. Vatandaşı Olmak
  • Bankacılık bölümlerinde öğrenim gören 2, 3, ve 4.sınıflar başvuru yapabilirler.
  • En fazla 30, en az 18 yaşında olmak.
  • Kamu haklarından yoksun olmamak.
  • Aftan yararlanmış olsa bile, hiçbir konuda hüküm giymemiş olmak.
  • Herhangi bir kuruma zorunlu hizmet altında kalmamak.
  • Sağlık durumunun, Türkiye’nin her alanda hizmet edebilmesine uygun olması.

Anadolubank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle bankanın staj alım tarihlerini takip etmelisiniz. Daha sonra kariyer ilan sitelerine girerek başvuru yapabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir