Altunbilekler Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ankara merkezli olan ve büyük perakende zincirlerinden birisi olmayı başaran Altunbilekler, gün geçtikçe yeni şubelerini açmaya ve ciro açısından büyümeye de devam ediyor. Yeni şubeler açmasıyla beraber 2018 yılında da aynı şekilde personel arayışına giren Altunbilekler, çalıştıracağı personellere normal şartlar sunuyor diyebiliriz. Peki Altunbilekler firmasında çalışacak olan personeller ne gibi şartlarla karşılaşacak ve ne kadar maaş ödemesi alacaklar?

Altunbilekler Çalışma Şartları

Altunbilekler firmasında günlük çalışma saati 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Bu çalışma süresinin içerisinde çay ve yemek molaları da dahildir. Kısacası günde 7.5 saat aktif olarak çalışacağınızı belirtebiliriz. Firmada resmi tatiller dışında fazla mesai yaptığınız zaman ek bir ücret alamıyorsunuz. Aynı zamanda haftada bir gün izin hakkına sahip oluyor, 1 yıllık çalışma süreniz dolduğunda da 14+2 gün yıllık izne ayrılabiliyorsunuz. Son olarak Altunbilekler firmasının haftalık değişen vardiya sistemiyle çalıştığının da altını çizelim.

Altunbilekler Maaşları

Altunbilekler bünyesinde çalışan kasiyer, temizlikçi ve reyon personelleri asgari ücretle istihdam etmektedir. Kasiyerler ise, her ay maaşlarına ek olarak maaşlarının %5’i kadar kasa tazminatı almaktadır. Kasap, manav ve şarküteri reyonuna bakan personellerin ücretleri ise yıllık deneyimlere göre değişiyor. Bu reyonlar, diğerlerine göre daha zahmetli olduğu için personellerin aldıkları maaş, asgari ücretin %50 fazlasına kadar ulaşabiliyor. Son olarak firma ve şube yöneticilerinin maaşlarının da farklı ve yüksek olduğunu belirtebiliriz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir