230 TL Fiyat Biçilen Yeni Nokia 3310 Tükendi

Bir dönemin en çok kullanılan telefonlarından Nokia 3310, yeni modeliyle İngiltere’de piyasaya sürüldü. 230 TL’lik fiyat biçilen telefon şimdiden çoğu yerde tükendi. Bir dönemin çok kullanılan telefonlarından, yılan oyunuyla ünlü Nokia 3310, ilk defa satışına başlanmasından tam 17 yıl sonra tekrar İngiltere’de piyasaya çıktı.

İngiltere’de 49.99 sterlin’den (yaklaşık 230 TL) satılan telefonda bağlantı hızı 2.5G. Günümüzde akıllı telefonların bağlantı hızı ise genelde 3G ya da 4G arasında değişiyor.

Avrupa’da yazın satışa çıkacak olan telefonun fiyatı 59.99 euro olacak, ABD’de ise satılmayacak. Yılan (Snake) oyununu içeren telefonun ekranı öncekinden daha büyük. Yeni modellerde, orijinalinde olmayan bir arka kamera bulunuyor.

İngiltere’deki çoğu telefon bayii modelin şimdiden tükendiğini aktarıyor. orijinal işletim sistemi S30 ile piyasaya çıktı. Bu işletim sistemiyle internette dolaşabilseniz de Android ya da iOS telefonların aksine sınırlı sayıda uygulamaya erişim sağlayabiliyorsunuz. Kamerası ise iki megapiksel çözünürlüğe sahip.

Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) tanıtılan yeni Nokia 3310, daha önce Nokia için Android işletim sistemini içeren akıllı telefonlar üreten Finlandiyalı girişim HMD Global tarafından üretiliyor.

Kullanıcılar arasında popüler olması ve dayanıklı bir model olarak görülmesi sebebiyle popüler olan Nokia 3310’dan 2005 yılında üretimine son verilmeden önce 126 milyon adet üretilmişti.

Efsaneleşen Yılan oyunun yüklü olacağı telefonun 22 saat konuşma kapasitesi var. Dört farklı renkte üretilen telefonun pili çıkarılabiliyor.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir