2019 Volkswagen T-Cross Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volkswagen T-Cross Alınır mı?

2018 yılında Amsterdam’da büyük bir görsel sunum ile özellikleri açıklanan ve tanıtımı yapılan 2019 Volkswagen T-Cross model otomobiller bekleyenlerin hayranlık duyduğu ve Volkswagen hayranlarının merakla incelediği bir tanıtım gecesinin yaşanmasını beraberinde getirdi. Alman otomotiv markası Volkswagen yeni otomobilini tanıtırken merakla beklenen detaylar ise aracın özellikleri ile fiyat bilgisi oldu. İşte yeni model Volkswagen T-Cross modelinin genel-teknik özellikleri ve fiyatı…

2019 Volkswagen T-Cross Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2019 Volkswagen T-Cross Genel Özellikleri

Kardeş otomobil markası Polo ile Arona’ya olan benzerliği ile dikkat çeken yeni 2019 Volkswagen T-Cross genel özellikleri ile yine aynı aileden gelen T-Roc modeliyle dış tasarım bakımından benzerlik göstermektedir. Gösterişli yeni T-Cross model otomobilin diğer dikkat çeken detayı ise direksiyon görünümünün diğer Cross modellerinden farklılık taşıması ve daha elegant duruşa sahip olması oldu.

Daha yüksek sürüş özelliğinin yanında daha geniş bagaj hacmi ve kapasitesi, arka koltukların yatırılır konuma getirilebilmesi, konforlu koltuklar ve diğer tasarım detayları açısından T-Cross meraklılarının ilgisi topladı. Diğer yandan T-cross 2019 modeli, Arona’dan daha büyük hacimli olmasının yanı sıra teknik özellikleri bakımından da farklılıklar içermektedir. Güvenik özellikleri arasında çarpışma önleme, şeritten çıkma ikaz sistemi gibi donanımsal özellikler güvenli yolculuğun garantisini vermekte.

2019 Volkswagen T-Cross Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2019 Volkswagen T-Cross Teknik Özellikleri

Volkswagen serisinin yeni 2019 Volkswagen T-Cross teknik özellikleri ile birlikte motor seçenekleri göze çarpıyor. Motor seçenekleri açısından Arona ve Polo kardeşleriyle son derece benzer özellikler barındıran bu yeni Volkswagen versiyonu benzinli ve dizel olarak iki seçeneğe sahip. Dizel bölümünde sadece tek motor yer alırken motor gücü 95 hp,1,6 litre hacim özelliğiyle karşıladı. Benzinli bölümünde ise 3 silindirden oluşan 1.0 TSİ motor gücü 95-115 olarak yer alıyor.

İleride Act teknolojisi şeklinde silindir kapatma özelliğine sahip 1.5 motor özelliğinin ekleneceği düşünülmektedir. 2019 t-cross modelinde üniteler 6 ileri manuel, 7 ileri DSG kombinasyonuyla satın alınabilmesinin yanında fiyat farkı ile ek özelliklerden hız sabitleyici, park asistanı ve kör nokta uyarıcı özellikleri eklenebilmektedir. Yeni 2019 Volkswagen T-Cross fiyatı özelliklerine paralel olarak değişkenlik gösterirken 18.000 eurodan başlayarak piyasaya sunulacak.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir