2019 Aston Martin DBS 59 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Aston Martin DBS 59 Alınır mı?

Aston Martin seven araç sürücülerine müjdeli haber üretici firma tarafından verildi. Tüm yıl boyunca merak içerisinde 2019 Aston Martin DBS 59 model araçların tanıtımının yapılması beklenmekteydi. Ancak üretici firma geçtiğimiz günlerde yeni model Aston Martin araçları görücüye çıkardı ve özelliklerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Yapılan tanıtım töreninde oldukça iddialı bir araç olarak göze çarpan bu otomobilin özellikleri araç severler tarafından tam puan aldı. Ancak lansmanda otomobilin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda net bir tarih verilmezken, 2019 Aston Martin DBS 59 fiyatı hakkında da herhangi bir açıklama yapılmadı.

2019 Aston Martin DBS 59 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2019 Aston Martin DBS 59 Genel Özellikleri

2019 Aston Martin DBS 59 genel özellikleri açısından aracın en dikkat çeken özelliklerinden birisi sportif duruşu ve yarış arabalarına benzerliğidir. Üretici firmanın vermiş olduğu bilgilere göre aracın tasarımında 1959 model Aston Martin yarış arabası modelinden esinlenilmiştir. Bu sebepten dolayı aracın yarış arabasına benzerliğinin buradan geldiğini söylemek mümkündür. Öte yandan sınırlı sayıda üretilen bu otomobillerden sadece 24 adet üretilmiştir.

715 PS motor gücüne sahip olan 2019 Aston Martin DBS 59 otomobili, saatte 340 km / h hıza erişebilmekte. Öte yandan belirtildiği üzere aracın fiyatı hakkında bilgi verilmezken Monterey müzayedesi tarafından ortaya atılan iddialara göre bu otomobilin fiyatının 22,5 milyon dolardan fazla olması beklenmekte. Araçlar fiyat özelliği yönünden en pahalı İngiliz aracı olmaya aday bir araç olma özelliği taşımaktadır.

2019 Aston Martin DBS 59 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2019 Aston Martin DBS 59 Teknik Özellikleri

2019 Aston Martin DBS 59 teknik özellikleri arasında en dikkat çeken ayrıntı ise, muhteşem tasarımı ve renk seçenekleridir. Serisinin en donanımlı ve fonksiyonel otomobili olan bu araçta pek çok teknik özellik bulunmaktadır. Yan ayna kapakları, arka led stop lambaları ve revize edilen ön far sitemi ile muhteşem bir aydınlatma performansı sağlamaktadır. İç tasarım olarak ise son derece konforlu deri koltuklara ev sahipliği yapan bu otomobil markasının yeşil rengi araç içine ve dışına son derece detaylı bir şekilde işlenmiştir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir