2018 Subaru Outback Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi – 2018 Subaru Outback Alınır Mı?

Bu zamana kadar genellikle sportif araçlar üretmeyi başaran Subaru, bu sefer de arazi ve aile arabası tipiyle karşımıza geliyor. Yeni Subaru Outback, standart dört çekişiyle beraber ticari bir kabin barındırıyor. Ayrıca oldukça dayanıklı ve son derece tarz duran bir şasiye sahip olan yeni araç, arazi kullanıcıları ve aile arabası arayanlar için son derece güzel bir seçenek olacaktır diyoruz. Şimdi de aracın bazı özelliklerinden bahsedeceğiz.

Tasarım ve Teknoloji

Subaru, dış kısmında bu zamana kadar sportif ağırlıklı araç üretse de, maalesef bu vakte kadar hep iç teknoloji konusunda rakiplerinin gerisinde kalmıştı. Giriş seviyesi Outback 2.5i modelinden bahsedecek olursak 6.5 inçlik bir bilgi-eğlence sisteminin yer aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto seçenekleriyle de gelen Outback navigasyon ve gerçek zamanlı trafik akış bilgisine de sahip olacak. XM, Bluetooth, HD Radyo, telefon ve ses desteği, sesli komutlar ve daha birçok özelliği barındıracak olan Outback, bu özelliklerin kullanılabilmesi adına da 8.0 inçlik bir dokunmatik ekrana ev sahipliği yapacak.

Sürüş Deneyimi

Yeni Subaru Outback, CVT, dört çeker çekişe ve tork vektörüne ev sahipliği yapmaktadır. Yeni aracı alabilmeniz için sürücü olarak iki seçenek arasından tercih yapmanız gerekiyor. Birinci seçeneğiniz 2.5 litrelik 175 beygir güçlü ve dört silindirli bir motor olacaktır. Bunun yanı sıra ikinci seçenekte de daha güçlü bir yapıya sahip olan 3.6 litrelik altı silindirli ve 256 hp beygir gücüne sahip olan araç yer alacaktır. Bu iki seçeneğe bütçenize göre veya sürüş deneyiminize göre yönelebilmenizde fayda var.

Güvenlik

Aracımızın güvenlik alanlarına göz attığımız zaman karşımıza adaptif cruise kontrol, şerit uyarı sistemi, şerit takip sistemi, çarpma uyarısı, kör noktayı takip edebilme, arka çapraz uyarı ve uzun far desteği gibi güvenlik önlemlerinin çıktığını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir