2018 Mercedes S500 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi – Mercedes S500 Alınır Mı?

Alman otomobil devlerinden birisi olan Mercedes, şu sıralar yeni segment araçlarını tanıtmaya devam ediyor. Bu defa da 2018 S500 modeliyle karşımıza çıkan Mercedes, iç ve dış dizayn konusunda gerçekten başarılı çalışmalar yapmış. Araçlarının hiçbirini teknolojinin bir adım dahi gerisinde bırakmayan Mercedes’in, S500 modelini inceliyoruz.

Alanında Lider

İlk olarak 2014 yılında üretimi yapılan S500 serisinin, bu yıla kadar üretimi hala devam etmiştir. Hala da üretilmeye devam edilen aracın son serisi 4MATIC Long, makyajlı bir kasa yapısıyla alıcılarını beklemeye başlamıştır.

Yüksek Motor Gücü

Lüx Sedan sınıfında üretilen bu araç, 4663 cc motor gücüne sahiptir. Zamanla 455 beygir gücüne kadar ulaşmayı başaran bu araç, 0’dan 100 km hıza sadece 4.8 saniyede çıkabilmektedir. Ayrıca aracın maksimum 250 km/h hıza ulaştığını da belirtebiliriz.

Geniş Yakıt Deposu

Bünyesinde 80 litrelik dev bir yakıt deposu barındıran yeni S500 serisinin şehir içi yakıt tüketimi en fazla 11.8 litre olarak belirlenmiştir. Aracın şehir dışı kullanımdaki yakıt tüketimi ise en fazla 7.1 litre olarak belirlenirken, ortalama yakıt tüketimi ise 8.9 litre olarak belirlenmiştir. Ayrıca aracın hem benzinli hem de dizel motor seçenekleri mevcuttur.

İleri Teknoloji

OLED teknolojisiyle donatılmış arka farlar, bambaşka bir görünüm kazandırmış yeni S500 serisine. Ayrıca 360 derece kamera sistemine sahip olan araç, kamera sistemi sayesinde kullanıcısına rahat bir park etme açısını da beraberinde getiriyor. Isıtmalı ve havalandırmalı arka koltuklar sayesinde yolcularını yaz kış rahat ettirmeyi başaracak olan S500 serisinde bozuk yollar da ayırt edilebiliyor ve yolcuların güvenliği için her şey düşünülüyor. Ayrıca leke tutmayan deri kumaş seçeneğine de sahip olan araç siyah, beyaz ve metalik gri renkleriyle alıcısını bekleyecek diyebiliriz.

Aracın ekstra donanım paketlerine bakmadan net bir Türkiye fiyatı söyleyecek olursak, bunu liste fiyatına bakarak rahatlıkla ifade edebiliriz. Aracın Türkiye fiyatı net olarak 853.300 TL olarak belirlenecek.

Sürekli Koordinasyon

S500 serisine sahip olan kullanıcılar, telefonlarına yükledikleri uygulamayla beraber aracın lastik basıncını ve diğer arızalarını görecek ve takip edebilecek. Bu sayede de güvenliğin en üst düzeye çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir