2018 Honda Accord Sport Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi – 2018 Honda Accord Alınır Mı?

Accord serisinin devamını getirmeyi başaran ve 10.seriyi yakalayan Honda, 2018 Accord Sport modeliyle karşımıza çıkıyor. Yeni stil sürüş rahatlığıyla, güç aktarımıyla ve yeni stil tasarımıyla karşımıza gelen Honda Accord Sport’un daha detaylı özelliklerine bakacağız.

Yeni Honda Accord Sport modeline dıştan baktığımız zaman orta ölçekte kullanılmış büyüleyici bir sedan tasarım görüyoruz. Aynı zamanda 19 inç alaşım jantlarıyla beraber C şeklindeki arka LED ışıkları da gözden kaçmayan unsurlardan yalnızca birisi.

2018 Honda Accord Sport modeli, 5 farklı seçeneğiyle karşımıza geliyor: Sport, EX, LX, EX-L ve Touring.

LX seçeneği giriş seviyesi olduğundan dolayı seçenekte sürücü konsolu, ateşleme butonu, çift bölgeli klima kontrolü, 17 inç alaşım jantlar, çok açılı geri görüş kamerası, LED farlar, Bluetooth, 7 inç ekran ve gündüz farları beraberinde sunuluyor.

Sport 1.5L modelleri ise 12 yollu güç sürücü koltukları, 19 inç alaşım jantlar, deri direksiyon, 8 inç ekran ve Android Auto gibi özellikleri beraberinde barındırıyor. Aynı zamanda bu modelde arka spoiler de mevcut.

Teknoloji

Yeni aracımızın teknolojik boyutuna göz gezdirdiğimiz zaman, güvenlik durumu en ön plana çıkıyor diyebiliriz. Yeni Honda Accord Sport modelinde bulunan sürücü yardımları seti, sadece sürücülere ve yanındakilere değil, arka koltukla seyahat eden tüm yolcuların güvenliğini sağlıyor. Aynı zamanda sert çarpışmaları engelleme, çok açılı yedek kamera, şerit tutma desteği, trafik işaretlerini tanıma sensörü ve düşük hıza uyarlanabilen hız desteği de güvenli sürüşün en temel adımlarını oluşturuyor.

Motor Özellikleri

Aracın içerisinde bulunan ana  motor 1.5 litrelik turbo 4 silindirli ve 192 beygir gücüne sahip. Aynı zamanda 192 kg ayak torku üretmeyi başaran motor, Accord 2.0 modelinin 5 saniyeden daha az bir sürede 100 km hıza çıkabileceğini garanti ediyor.

Yapılabilecek ECU ayarlarıyla motor, aracı daha da agresif hale getirmeye yetecektir.

Benzer Yazılara Göz Atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir